Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Przejawy nietolerancji w miejscu pracy

Kancelaria prawna

kancelaria-prawna

Strona Główna Dodaj do Ulubionych księga: 0 Księga Gości Dodaj do Księgi licznik: 43818

Mój profil

Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi moimi wpisami

Opis bloga

Kancelaria prawna - blog o prawie i wszystkim co związane z pracą adwokata

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni


Przejawy nietolerancji w miejscu pracy

Segregacja rasowa w miejscu pracy jest niestety powszechna. Istnieje w miejscach pracy na całym globie. Dzięki globalizacji i lepszych możliwości poruszania się ludzie podróżują po całym świecie i wykonują zawód w nowym miejscu zamieszkania. Ich kultura, tradycje, zainteresowania i przekonania różnią się od miejscowych a to prowadzi do konfliktu interesów. Może to kierować do nietolerancji rasowej we wspólnocie.

Segregacja w miejscu pracy oddziałuje na morale i pewność siebie zatrudnionego. Może to kierować do ograniczenia poziomu produktywności pracownika albo pełnej załogi. To też nie sprzyjające środowisko pracy dla nowych pomysłów i projektów, które właśnie są konsultowane i urzeczywistniane.

Z tych względów rządy na całym globie wprowadziły przepisy zakazujące dyskryminacji w miejscu pracy. Zapewniono ochronę jednostki przed nierównym traktowaniem ze względu na rasę i odcień skóry, co do nagród, szkoleń i odwołań. Ponadto ustawa zaświadcza, że każda poszkodowana osoba może pozwać pracodawcę do sądu, a tam potrzebna jest pomoc adwokata jak prawnik prawo Wrocław.

Mimo jasnego prawa zgłaszanych jest coraz więcej przypadków nietolerancji. Może to także bierze się z pogłębiającej się znajomości praw pracowniczych wśród zatrudnionych.


00:44:08 29/03/2016 [Powrót] Komentuj