Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Bezpieczeństwo w pracy

Kancelaria prawna

kancelaria-prawna

Strona Główna Dodaj do Ulubionych księga: 0 Księga Gości Dodaj do Księgi licznik: 43818

Mój profil

Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi moimi wpisami

Opis bloga

Kancelaria prawna - blog o prawie i wszystkim co związane z pracą adwokata

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni


Bezpieczeństwo w pracy

Pracownicy mają prawo do bezpiecznego otoczenia pracy. Jednakże nie tak dawno temu, ustawy dotyczące warunków pracy były niedostateczne. Zatrudnieni w początku XX wieku musieli zmagać się z warunkami, które dziś byłyby nie do przyjęcia. Od tego czasu pracownicy otrzymali zdrowsze, bezpieczniejsze warunki pracy a przepisy pozostały zmienione w celu obrony ich praw.

Nie tak dawno temu warunki pracy w fabrykach czy zakładach produkcji były bardzo niebezpieczne. Instalacje przemysłowe nie zapewniały właściwego bezpieczeństwa i były nadzwyczaj słabo utrzymywane. Robotnicy przemysłowi regularnie tracili palce lub całe kończyny wciągnięte do maszyn. Nie było regulacji dla atmosfery panującej w zakładzie, która nieraz była nadto gorąca z małą ilością tlenu. Oprócz niebezpiecznych maszyn, pomieszczenia sanitarne w fabrykach były też niezwykle niehigieniczne.

Z czasem pracownicy z powodzeniem walczyli o zmianę warunków pracy. To była długa bitwa, ale dzięki niej dzisiaj istnieją przepisy mające na celu obronę zatrudnionych przed niezdrowymi warunkami pracy. Stosowne ograny rządowe monitorują bezpieczeństwo i ochronę dobrego samopoczucia pracowników.

Nałożone są ograniczenia na takie rzeczy jak trujące chemikalia. Przepisy wymagają pewnych rodzai odzieży zabezpieczającej jak kaski, gogle czy płaszcze laboratoryjne w co poniektórych środowiskach. Organizacje zapewniają, że procesy są bezpieczne a pracownicy odbierają stosowne szkolenia.

Choć gospodarka stopniowo oddala się od produkcji i przemysłu ciężkiego, główne linie wytwórcze muszą być notorycznie monitorowane i utrzymywane w wysokich standardach bezpieczeństwa i schludności. Niestety to nie powstrzymuje niektórych pracodawców do lekceważenia przepisów i higieny pracy. Jeżeli Ty, lub ktoś z Twej rodziny wykonuje zawód w niebezpiecznych warunkach masz prawo do podjęcia należytych kroków przeciwko pracodawcy, wspomóc może adwokat Wrocław prawo.


00:42:12 29/03/2016 [Powrót] Komentuj