Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Rodzaje dyskryminacji w pracy

Kancelaria prawna

kancelaria-prawna

Strona Główna Dodaj do Ulubionych księga: 0 Księga Gości Dodaj do Księgi licznik: 43818

Mój profil

Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi moimi wpisami

Opis bloga

Kancelaria prawna - blog o prawie i wszystkim co związane z pracą adwokata

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni


Rodzaje dyskryminacji w pracy

Jestem pewien, że nierzadko natknąłeś się na przejaw nietolerancji w miejscu pracy w ciągu swojej kariery zawodowej. Tu, w Polsce takie działania są niedozwolone i na pewno każdy kraj ma takie same reguły.

Oto krótka lista typów dyskryminacji w miejscu pracy:

Dyskryminacja rasowa

 

Dzieje się tak, kiedy pracownicy lub poniekąd dyrektorzy i menedżerowie traktują osoby innej rasy na sposób niesprawiedliwy. Oni ich nie respektują a to oddziałuje na to jak są traktowani.

Nietolerancja płciowa

Dzieje się tak, kiedy pracodawca między innymi okazuje więcej szacunku pracownikom płci męskiej. Takie nierówne traktowanie trwa już od wielu lat. Niektórzy ludzie myślą, że faceci są lepsi we wszystkim co czynią. To nie jest prawda. Kobiety mogą wykonywać te same zadania tak jak mężczyźni, na tym samym poziomie.

Dyskryminacja ze względu na nację i język

Dzieje się tak, kiedy pracownik jest inaczej traktowany poprzez swoje pochodzenie. Wyobraź sobie, iż narodziłeś się w Czechach a na rozmowie kwalifikacyjnej słyszysz, że nie mogą Cię zatrudnić przez Twój akcent.

Nietolerancja z uwagi na religię

Dzieje się tak, kiedy pracownik jest niesprawiedliwie traktowany jedynie poprzez odmienną religię.

Nietolerancja zważywszy na orientację seksualną

Z tym gatunkiem dyskryminacji mamy do czynienia, kiedy ktoś jest niedobrze traktowany przez swoje upodobania seksualne. Pracodawca może nie zatrudnić kogoś bądź nawet zwolnić jedynie z tego powodu, iż ta osoba jest homoseksualistą.

To tylko kilka z całego szeregu rodzajów nietolerancji w miejscu pracy. Każdy przejaw nierównego traktowania jest niezgodny z prawem, przydatna jest pomoc prawnika - adwokat Wrocław to profesjonalista zajmujący się prawem pracy.


00:40:13 29/03/2016 [Powrót] Komentuj