Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Niezrozumiałe zwolnienie? Co zrobić?

Kancelaria prawna

kancelaria-prawna

Strona Główna Dodaj do Ulubionych księga: 0 Księga Gości Dodaj do Księgi licznik: 43818

Mój profil

Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi moimi wpisami

Opis bloga

Kancelaria prawna - blog o prawie i wszystkim co związane z pracą adwokata

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni


Niezrozumiałe zwolnienie? Co zrobić?

Jeśli myślisz, że zostałeś niesprawiedliwie zwolniony przez pracodawcę, rozsądnie będzie spróbować odwołać się od tej decyzji. Jeśli odwołanie nie przyniesie rezultatów równie doskonale będzie złożyć pozew do sądu.

Przed złożeniem oficjalnej skargi przeciwko pracodawcy o niesłuszne zwolnienie trzeba w pierwszej kolejności spróbować rozwiązać powody swojej dymisji. Rozwiązać kłopoty można za sprawą arbitrażu – przedstawiciel będzie dążył do pogodzenia stron. Ważne jest to, by zachować kopie wszystkich pism wysłanych lub odebranych w trakcie zebrań i debat.

Jeżeli jednak uda się osiągnąć z pracodawcą kompromis i nie zdecyduje się on na Twoje zwolnienie wtedy nie dopuszcza się już składania skargi w sądzie.

W przypadku nieuczciwego zwolnienia jesteś uprawniony do wniesienia roszczenia jak najszybciej od dostania wypowiedzenia umowy o pracę. To do Ciebie należeć będzie obowiązek zademonstrowania argumentów stanowiących o niezrozumiałym zwolnieniu. Jeśli sąd zgodzi się, iż zostałeś potraktowany niesprawiedliwie wtenczas pozostanie Ci przyznane odszkodowanie lub w wybranych przypadkach możliwość powrotu do dotychczasowej pracy.

Odszkodowanie będzie miało na celu wypłacenie należnego uposażenia za okres wypowiedzenia jaki stanowi umowa o pracę. Więcej informacji o prawie pracy znajdziesz na: prawnik Wrocław prawo.


00:38:57 29/03/2016 [Powrót] Komentuj