Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Dyskryminacja ze względu na wiarę w miejscu pracy

Kancelaria prawna

kancelaria-prawna

Strona Główna Dodaj do Ulubionych księga: 0 Księga Gości Dodaj do Księgi licznik: 43818

Mój profil

Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi moimi wpisami

Opis bloga

Kancelaria prawna - blog o prawie i wszystkim co związane z pracą adwokata

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni


Dyskryminacja ze względu na wiarę w miejscu pracy

Nietolerancja pozostaje jednym z największych kłopotów wśród pracowników w Polsce. Chociaż dyskryminacja ze względu na religię i inne czynniki została zdelegalizowana, to dalej zdarzaj się zbyt często. Jeśli masz do czynienia z dyskryminacją ze względu na swoje przekonania wyznaniowe, wiek, rasę bądź inne czynniki możesz mieć prawo do odszkodowania.

Wolność religijna jest jednym z podstawowych praw zastrzeżonych wszystkim obywatelom. Jesteśmy wolni aby realizować prywatną duchowość, samodzielnie albo we wspólnocie. Niestety nie każdy jest tolerancyjny. Razem z cechami indywidualnymi jak płeć i pochodzenie, religia jest jedną z kategorii ochranianych przez prawo.

Dyskryminacja może przytrafić się wszędzie i przybierać różne odmiany. Niektórzy ludzie nieprawidłowo uważają, że odnosi się wyłącznie osób z mniejszości etnicznej – z nierównym traktowaniem może spotkać się każdy.

W miejscu pracy dyskryminacja przybiera postać selektywnego zatrudniania i zwalniania. Jest to niezgodne z prawem by zwolnic kogoś przez odmienne wyznanie. Nietolerancja może być bardziej subtelna, jak np. odmowa szkoleń.

Jeśli z powodu swoich przekonań wyznaniowych masz do czynienia z dyskryminacją w miejscu pracy, masz prawo stanąć w obronie własnych praw. Szukając pomocy u prawnika, jak prawnik Wrocław, można podać pracodawców do sądu o ich niedozwolone praktyki. Jeśli wygrasz rozprawę będziesz miał możliwości na rekompensatę.


00:38:11 29/03/2016 [Powrót] Komentuj