Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Prawo pracy – niezasłużone zwolnienie

Kancelaria prawna

kancelaria-prawna

Strona Główna Dodaj do Ulubionych księga: 0 Księga Gości Dodaj do Księgi licznik: 43818

Mój profil

Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi moimi wpisami

Opis bloga

Kancelaria prawna - blog o prawie i wszystkim co związane z pracą adwokata

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni


Prawo pracy – niezasłużone zwolnienie

Jeśli pozostałeś zwolniony w nieuczciwy sposób możesz zastanowić się na tym, czy aby nie było to nieuczciwe zwolnienie. Co to oznacza dla Ciebie? Bezprawne zwolnienie z pracy jest terminem prawnym używanym poprzez adwokatów do opisania okoliczności, w których pracodawca zwalnia zatrudnionego z pogwałceniem umowy o pracę. Częstym przypadkiem nieprzepisowego zwolnienia jest sytuacja, kiedy zatrudniony jest zwolniony bez wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie umowy o pracę, żeby zobaczyć jaki jest okres wypowiedzenia i jak wyglądają procedury zwalniania pracowników.

Roszczenie o bezprawne zwolnienie może być wniesione do sądu. Odszkodowanie jakie uzyskamy zależeć będzie od przekroczonych praw przez pracodawcę. Jeśli jest to zwyczajne niezapłacenie za okres wypowiedzenia, będzie on przymuszony do wykonania stosownej wpłaty. W rezultacie żądane kwoty są stosunkowo niskie – chyba, iż okres wypowiedzenia jest dłuższy niż miesiąc.

To jeden z serii artykułów co się tyczy problemów z zakresu prawa pracy. Żeby poznać więcej wiadomości łączących się z nieuzasadnionym zwolnieniem śledź kolejne wpisy z cyklu adwokat prawo Wrocław. Poznasz najwspanialsze wskazówki dotyczące Twoich praw w miejscu pracy.


00:36:42 29/03/2016 [Powrót] Komentuj